You are currently viewing Czy syrop na kaszel jest skuteczny ?

Czy syrop na kaszel jest skuteczny ?

Kiedy łapie nas męczący kaszel i przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu to sięgamy po leki, aby go złagodzić. Na kaszel najczęściej polecane są syropy, które nawilżają błonę śluzową i drogi oddechowe,aby zapobiec podrażnieniu i kasłaniu.

Jaki syrop na kaszel suchy?

Jeśli kaszel suchy nie jest bardzo męczący to pomocne mogą się okazać syropy przeciwkaszlowe na bazie ziół. Taki syrop jest łatwo dostępny, a nawet można go wykonać samemu z cebuli lub sosny. W aptece natomiast można go dostać bez recepty. Nie jest drogi, więc można go mieć w domowej apteczce na wypadek pierwszych objawów kaszlu.

Jeśli jednak jest ostry kaszel, nie dający spokoju to możemy wybrać syropu o działaniu ośrodkowym. Jednym ze składników takich właśnie syropów jest kodeina. Jest pomocna,kiedy zależy nam na hamowaniu kaszlu. Ma oprócz tego działanie przeciwbólowe. Jednak kodeina działa podobnie jak narkotyki i może uzależniać. dlatego trzeba uważać przy przyjmowaniu kodeiny. 

Bezpieczniejszą substancją do stosowania w kaszlu suchym jest dekstrometorfan. Bezwarunkowy objaw kaszlu ustępuje już w niedługim czasi eod przyjęcia pierwszej dawki. 

Poza przyjmowaniem leków należy pamiętać o piciu dużej ilości wody, nawilżaniu powietrza. Można zastosować inhalacje. Aby przygotować inhalację należy zagotować wodę i wlać ją do miski. Do gorącej wody możemy dodać olejek eteryczny o działaniu przeciwzapalnym, aby dodatkowo pomóc sobie w leczeniu przeziębienia. Pochylamy się nad miską i nakrywamy wodę ręcznikiem, aby wdychać więcej pary wodnej. W takiej pozycji zostajemy około 10 minut. 

Jaki syrop na kaszel mokry?

Mokry kaszel jest przede wszystkim wykrztuśny i pomaga pozbyć się zalegającej wydzieliny. Kiedy zmagamy się z mokrym kaszlem to powinniśmy sięgać po syrop, który dodatkowo wspomoże wykrztuszanie, a więc rozrzedza wydzielinę, aby można było się jej łatwiej pozbyć. Jednym ze skutecznych składników na ten właśnie rodzaj kaszlu jest ambroksol. Ułatwia wykrztuszanie. Dodatkowo łagodzi ból.  Przykładem skutecznego syropu jest Bronchostop.

Na rynku są też są także syropy, które mają za zadanie łączyć działanie przeciwkaszlowe, działając jednocześnie na kaszel suchy i mokry. Konieczne jednak jest także przyjmowanie dużej ilości wody czy innych płynów, ponieważ sam syrop nie będzie tak skuteczny. 

kiedy chcemy, aby syrop był skuteczny i pomocny to też zwróćmy uwagę na skład. Jeżeli mamy na coś uczulenie lub inne choroby to przeczytajmy uważnie ulotkę. Nie należy łączyć syropów leczniczych z alkoholem, ani przekraczać zalecanych dawek.  

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dodaj komentarz