You are currently viewing Jak urządzić domowe biuro? – Przewodnik dla Home Office

Jak urządzić domowe biuro? – Przewodnik dla Home Office

Wraz z pandemią COVID-19 przyszła do Nas praca zdalna, która sprawiła, że nasze mieszkania stały się nowymi miejscami pracy. Jeśli zostałeś zmuszony lub dostałeś propozycję od swojej firmy o przejściu na ten tryb pracy, prawdopodobnie zastanawiasz się jak stworzyć biuro w swoim domu. Wbrew pozorom jest to bardzo łatwe, choć najważniejsza w całym przedsięwzięciu jest przestrzeń. Aby zorganizować home office potrzebujesz miejsca, w którym będzie znajdowało się biurko, które pomieści komputer i inne potrzebne Ci przedmioty oraz wygodny fotel.

Zastanów się czego potrzebujesz – biuro w domu – meble

Przed rozpoczęciem swojej pracy zdalnej będziesz musiał znaleźć przestrzeń biurową w domu, która odpowiada Twoim potrzebom. Przede wszystkim potrzebujesz biurka oraz wygodnego fotela. Jeśli nie masz w swoim mieszkaniu biurka ani fotela musisz koniecznie wziąć pod uwagę ich zakup lub wynajem (jeśli planujesz pracę zdalną tylko na określony czas).  Możesz rozważyć zainwestowanie w nowe meble lub wynajem mebli biurowych. Jeśli chcesz, aby Twoje stanowisko pracy było jak najbardziej ergonomiczne – meble muszą być dostosowane do Twojego wzrostu i wysokości ekranu Twojego laptopa lub komputera, na którym będziesz pracować. 

Słuchawki do pracy zdalnej 

Większość firm zapewnia swoim pracownikom słuchawki do pracy zdalnej. Są one potrzebne w przypadku spotkań, które są nieodłącznym elementem pracy biurowej. Jeśli z domu pracujesz nie tylko Ty lub są w nim dzieci, które hałasują, możesz potrzebować wygłuszających słuchawek. ANC (Active Noise Cancellation – Aktywna Redukcja Szumów) to technologia pozwalająca na komfortowe słuchanie muzyki czy prowadzenie rozmów w bardzo hałaśliwym otoczeniu. Słuchawki z tym systemem, charakteryzują się dużo lepszym tłumieniem dźwięków z zewnątrz. Jeżeli uważasz, że Twoje firmowe słuchawki nie sprostają temu zadaniu, możesz rozważyć zakup słuchawek z ANC. Będą Ci one służyć nie tylko podczas pracy zdalnej, ale również w codziennym słuchaniu muzyki.

Zorganizuj swoje miejsce pracy

W momencie, gdy jesteś gotowy, aby rozpocząć pracę w domu, najprawdopodobniej będziesz miał przestrzeń biurową w domu, ale nie będziesz miał narzędzi, aby iść z nim. To jest, gdy chcesz zacząć myśleć o narzędziach, które chcesz włączyć do swojej przestrzeni biurowej w domu. Będziesz chciał dostać organizatora domowego biura, aby pomóc utrzymać swoje narzędzia i inne materiały w wyznaczonych miejscach. Nie zapomnij także o odpowiednim oświetleniu pomieszczenia, w którym będziesz pracować. 

Akcesoria do organizacji pracy:

  • lampka na biurko
  • kosz na śmieci
  • bezprzewodowa stacja ładująca
  • organizery biurowe
  • koszyk na kable
  • przybornik
  • teczki
  • półki na dokumenty

Zaplanuj swoje godziny pracy

W zależności od Twoich zadań w pracy najprawdopodobniej zmienia się także Twoje godziny przerw na posiłki lub liczba przerw na odpoczynek od ekranu laptopa czy komputera. Pamiętaj jednak, że jedzenie jest bardzo ważne i nie możesz z niego zrezygnować ze względu na natłok obowiązków. Zaplanuj swoje godziny pracy tak, aby uwzględniały wszystkie kluczowe przerwy. Jeśli masz tyle obowiązków, że nie możesz znaleźć nawet chwili na dwa posiłki – zgłoś to do swojego przełożonego. Pamiętaj, że Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne jest najważniejsze.

Stwórz home office – podsumowanie

Jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie obawiasz się myśli o konieczności pracy w domu. Ale przy odpowiedniej konfiguracji może to być świetny sposób na zaoszczędzenie kosztów i zwiększenie wydajności. Oto kilka wskazówek dotyczących aranżacji domowego biura, które pomogą Ci zacząć: Po pierwsze, upewnij się, że twoje miejsce pracy jest wygodne. Znajdź więc wygodny fotel biurowy, który możesz dostosować do swojego wzrostu i pozycji. Upewnij się też, że pomieszczenie jest dobrze oświetlone i nie będzie rozpraszać Twojej uwagi. Jeśli wypełniasz dużo papierowych dokumentów pewnie zależy Ci również na dużej ilości miejsca do przechowywania materiałów i sprzętu. I wreszcie, upewnij się, że biurko jest wystarczająco duże, aby pomieścić komputer i wszystkie materiały. Meble do urządzenia biura znajdziesz na rent4place.pl

Dodaj komentarz