You are currently viewing Jak zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom w firmie?

Jak zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom w firmie?

Jak zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom w firmie?

Poczucie bezpieczeństwa jest to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Nasi pracownicy chcą czuć się bezpieczni w miejscu pracy. W artykule opiszemy co zrobić by zwiększyć bezpieczeństwo, jakiego sprzętu użyć oraz jak go wybrać. Przedstawimy tylko sprawdzone produkty i metody.

Sprzęt przeciwpożarowy

W każdej firmie powinien znieść się sprzęt przeciwpożarowy. Jest on ogromnym zabezpieczeniem przed utratą naszych dóbr materialnych oraz pozwala chronić życie czy zdrowie kiedy wybuchnie pożar. Gaśnica powinna znajdować się w bliskiej odległości od każdego z pracowników, ponieważ może się okazać, ze czas na reakcje będzie, krótki. Czym szybciej zadziałamy tym szybciej ugasimy pożar. Ważne jest jaki sprzęt wybierzemy. Ponieważ niedostosowany sprzęt do warunków może nie zadziać odpowiednio lub nie być skuteczny. Przy doborze sprzętu ppoż skupmy się na przeczytaniu kart katalogowych dostarczonych przez producentów. Jeśli będziemy nadal mieli wątpliwości próbujmy skontaktować się z obsługa sklepu. Takie działania zapewnią nam bezpieczeństwo oraz pewność, ze nasz asortyment został stosowanie dobrany do środowiska gdzie będzie używany.

Jaką zatem gaśnice powinniśmy wybrać? Gaśnica proszkowa zapewnia efektywne gaszenie pożarów w większości warunków. Jej cena zakupu jest niska co sprawia, ze jest to najpopularniejszy typ gaśnicy. W sklepach ppoż możemy znaleźć gaśnie proszkowe o pojemnościach 1kg 2kg a nawet 25kg. Jej pojemności również trzeba dostosować do miejsca. Pamiętajmy, że gaśnice większe są bardziej skuteczne ale również cięższe, więc powinny być umiejscowione w bliskich odległościach.

Możemy również wybrać inny typ gaśnic. Gaśnice śniegowe nie zostawiają śladów bo zakończonym gaszeni ora również są skuteczne. Są one droższe w zakupie jednak, ih data ważności jest duższa i wynosi około 10 lat. Swoją firme możemy wyposażyć również w koc gaśniczy czy szafki na gaśnie.

Produkty pierwszej pomocy

W każdej firmie powinny znajdować się produkty pierwszej pomocy. Dzięki nim możemy zapobiegać uraza oraz pogorszeniem się stanu zdrowia w nagłych sytuacjach. Wiele firm udostępnia również defibrylatory, które przy odpowiednim użyciu mogą uratować życie. Warto pójść na szkolenie i wiedzieć co robić przypadku zawału czy innego popularnego wypadku zagrażającemu życiu.

Apteczki pierwszej pomocy możemy wybierać spośród zakładowych, domowych, samochodowy, rowerowych oraz wielu innych. By odpowiednio ją dobrać, zwróćmy uwagę na jej wyposażenie oraz obudowę. Do firmy powinniśmy wybrać apteczki w metalowej obudowie przymocowane do ściany. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieli pewność, że apteczka znajduje się w miejscu do tego przeznaczonym i w razie zagrożenia będzie pod ręką. W firmie powinny być zainstalowane również znaki ppoż, które umożliwiają szybka lokalizację sprzętu czy drogi ewakuacyjnej co zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo w naszej firmie.

Podsumowując by nasi pracownicy czuli się bezpiecznie w firmie powinniśmy zadbać o sprzęt przeciwpożarowy oraz pierwszej pomocy. Nie zapominajmy również o przeszkoleniu pracowników. Ponieważ tylko wtedy będą się czuli pewnie w razie zagrożenia a ich dziania będą skuteczne. Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na naszej stronie.

Dodaj komentarz